Evo-Stik Premier League Results - 2000/2001
Results
Saturday May 05, 2001
Hucknall Town1-3Altrincham
Bamber Bridge0-0Spennymoor United
Blyth Spartans0-0Hyde United
Colwyn Bay2-0Barrow
Droylsden1-3Wakefield Emley
Worksop Town0-2Accrington Stanley
Lancaster City0-1Frickley Athletic
Leek Town3-1Bishop Auckland
Marine2-2Gainsborough Trinity
Runcorn FC Halton1-2Gateshead
Stalybridge Celtic0-2Burscough
McEvilly 28
Lawless 49
Thursday May 03, 2001
Bamber Bridge1-2Worksop Town
Leek Town1-1Droylsden
Hyde United1-1Lancaster City
Wednesday May 02, 2001
Gateshead1-2Hucknall Town
Accrington Stanley2-0Burscough
Tuesday May 01, 2001
Frickley Athletic3-2Barrow
Droylsden0-1Stalybridge Celtic
Locke, Stuart 90(p)
Marine1-1Blyth Spartans
Spennymoor United2-0Runcorn FC Halton
Worksop Town1-1Colwyn Bay
Monday April 30, 2001
Hyde United1-1Burscough
Saturday April 28, 2001
Burscough3-1Droylsden
Barrow2-1Worksop Town
Bamber Bridge3-1Runcorn FC Halton
Accrington Stanley3-3Blyth Spartans
Colwyn Bay4-1Leek Town
Gainsborough Trinity0-0Bishop Auckland
Gateshead1-0Lancaster City
Spennymoor United2-2Marine
Wakefield Emley
David 6
Tonk 88
2-3Stalybridge Celtic
Filson, Martin 53
Jones, Steve 67
Cooke, Ian 90
Whitby Town2-2Hucknall Town
Altrincham2-0Hyde United
Thursday April 26, 2001
Blyth Spartans4-1Marine
Burscough1-2Colwyn Bay
Gateshead3-0Hyde United
Runcorn FC Halton1-0Lancaster City
Spennymoor United2-0Leek Town
Tuesday April 24, 2001
Accrington Stanley2-1Barrow
Bamber Bridge0-1Burscough
Wakefield Emley2-1Runcorn FC Halton
Whitby Town0-1Gateshead
Worksop Town1-2Bishop Auckland
Saturday April 21, 2001
Barrow3-2Gainsborough Trinity
Bishop Auckland0-2Stalybridge Celtic
Filson, Martin 19
Jones, Steve 42
Blyth Spartans1-0Burscough
Colwyn Bay2-1Whitby Town
Droylsden0-4Accrington Stanley
Frickley Athletic0-0Lancaster City
Gateshead0-0Worksop Town
Hyde United1-4Bamber Bridge
Marine2-0Leek Town
Runcorn FC Halton1-1Wakefield Emley
Spennymoor United0-1Hucknall Town
Wednesday April 18, 2001
Bishop Auckland3-1Hyde United
Burscough1-2Frickley Athletic
Leek Town0-2Lancaster City
Stalybridge Celtic
Cooke, Ian 18
Crookes, Dominic 67
2-0Blyth Spartans
Worksop Town1-1Hucknall Town
Monday April 16, 2001
Bamber Bridge3-0Accrington Stanley
Burscough1-1Altrincham
Gainsborough Trinity4-2Blyth Spartans
Hucknall Town2-2Gateshead
Hyde United3-2Droylsden
Leek Town2-4Colwyn Bay
Marine1-2Barrow
Spennymoor United0-1Worksop Town
Wakefield Emley0-0Frickley Athletic
Whitby Town1-1Bishop Auckland
Runcorn FC Halton
Lunt 59, 82
2-1Stalybridge Celtic
Parr, Kevin 56
Saturday April 14, 2001
Bishop Auckland2-0Hucknall Town
Barrow5-0Spennymoor United
Altrincham2-1Runcorn FC Halton
Accrington Stanley3-2Marine
Stalybridge Celtic
Pickford, Steve 15
Jones, Steve 26
Sullivan, Tony 43
McNeil, Matthew 82
4-0Colwyn Bay
Blyth Spartans2-1Wakefield Emley
Burscough2-3Lancaster City
Droylsden0-1Bamber Bridge
Frickley Athletic1-1Whitby Town
Gateshead1-1Gainsborough Trinity
Worksop Town4-1Hyde United
Thursday April 12, 2001
Lancaster City4-1Hucknall Town
Barrow3-1Gateshead
Droylsden2-3Marine
Hyde United1-1Runcorn FC Halton
Spennymoor United0-3Bishop Auckland
Leek Town0-3Worksop Town
Tuesday April 10, 2001
Blyth Spartans
Radigan 40
1-2Stalybridge Celtic
McNeil, Matthew 29
Filson, Martin 60
Gainsborough Trinity4-1Leek Town
Hucknall Town2-5Bishop Auckland
Lancaster City1-0Colwyn Bay
Marine2-1Bamber Bridge
Whitby Town0-2Barrow
Worksop Town6-0Spennymoor United
Saturday April 07, 2001
Colwyn Bay3-3Gainsborough Trinity
Runcorn FC Halton2-1Whitby Town
Wakefield Emley3-1Altrincham
Tuesday April 03, 2001
Hucknall Town1-2Droylsden
Colwyn Bay1-2Altrincham
Bamber Bridge4-2Gateshead
Monday April 02, 2001
Wakefield Emley2-1Burscough
Saturday March 31, 2001
Gainsborough Trinity1-0Altrincham
Blyth Spartans0-1Lancaster City
Bishop Auckland5-1Colwyn Bay
Barrow2-0Frickley Athletic
Gateshead1-1Droylsden
Hucknall Town1-0Runcorn FC Halton
Leek Town4-0Burscough
Spennymoor United0-1Stalybridge Celtic
Vicary, Darren 25
Whitby Town3-2Marine
Worksop Town1-1Bamber Bridge
Friday March 30, 2001
Hyde United1-2Wakefield Emley
Wednesday March 28, 2001
Runcorn FC Halton1-1Hyde United
Gateshead1-1Burscough
Tuesday March 27, 2001
Accrington Stanley1-2Hucknall Town
Altrincham1-1Barrow
Bamber Bridge0-2Bishop Auckland
Blyth Spartans1-0Worksop Town
Colwyn Bay3-2Spennymoor United
Droylsden3-2Lancaster City
Stalybridge Celtic
Parr, Kevin 36
1-2Leek Town
Whittaker 8
Poland 69
Sunday March 25, 2001
Whitby Town1-3Hyde United
Hucknall Town4-1Blyth Spartans
Droylsden1-0Leek Town
Altrincham5-2Accrington Stanley
Saturday March 24, 2001
Burscough0-0Runcorn FC Halton
Frickley Athletic1-0Gateshead
Hyde United4-0Spennymoor United
Marine2-0Colwyn Bay
Friday March 23, 2001
Worksop Town1-2Wakefield Emley
Whitby Town0-1Gainsborough Trinity
Lancaster City1-0Bishop Auckland
Bamber Bridge0-2Stalybridge Celtic
Sullivan, Tony 54(p)
Crookes, Dominic 74
Wednesday March 21, 2001
Bishop Auckland0-2Runcorn FC Halton
Gateshead1-1Whitby Town
Tuesday March 20, 2001
Blyth Spartans3-0Frickley Athletic
Colwyn Bay
Lawton 70
1-7Stalybridge Celtic
McNeil, Matthew 10, 90
Jones, Steve 12, 65
Sullivan, Tony 15
Locke, Stuart 39(p)
Parr, Kevin 60
Marine1-1Accrington Stanley
Spennymoor United0-3Gainsborough Trinity
Worksop Town1-0Burscough
Saturday March 17, 2001
Accrington Stanley0-2Whitby Town
Altrincham3-0Droylsden
Bamber Bridge1-3Blyth Spartans
Barrow5-0Hucknall Town
Bishop Auckland2-0Spennymoor United
Burscough0-1Gateshead
Colwyn Bay1-2Lancaster City
Leek Town2-1Frickley Athletic
Stalybridge Celtic
Pickford, Steve 3
Parr, Kevin 42
2-1Marine
Courtney 33
Wakefield Emley3-1Hyde United
Friday March 16, 2001
Runcorn FC Halton0-4Worksop Town
Wednesday March 14, 2001
Gateshead0-3Bishop Auckland
Tuesday March 13, 2001
Barrow3-2Colwyn Bay
Burscough0-1Wakefield Emley
Gainsborough Trinity1-1Hucknall Town
Spennymoor United0-3Lancaster City
Whitby Town2-2Frickley Athletic
Worksop Town
Johnson 43
1-1Stalybridge Celtic
Jones, Steve 22
Saturday March 10, 2001
Barrow3-0Leek Town
Blyth Spartans5-2Colwyn Bay
Droylsden1-2Burscough
Frickley Athletic0-0Stalybridge Celtic
Gateshead0-0Accrington Stanley
Hucknall Town1-1Marine
Hyde United0-1Gainsborough Trinity
Lancaster City3-1Whitby Town
Runcorn FC Halton4-4Bishop Auckland
Spennymoor United1-2Bamber Bridge
Tuesday March 06, 2001
Altrincham1-2Bamber Bridge
Droylsden0-2Runcorn FC Halton
Gainsborough Trinity2-1Spennymoor United
Leek Town2-0Hyde United
Stalybridge Celtic
Evans, Nigel 78
1-0Hucknall Town
Wakefield Emley3-1Bishop Auckland
Worksop Town2-2Gateshead
Saturday March 03, 2001
Colwyn Bay0-0Frickley Athletic
Tuesday February 27, 2001
Bamber Bridge2-1Hyde United
Barrow0-0Stalybridge Celtic
Frickley Athletic4-2Blyth Spartans
Hucknall Town2-0Leek Town
Saturday February 24, 2001
Bishop Auckland2-1Droylsden
Burscough2-3Whitby Town
Gainsborough Trinity2-0Accrington Stanley
Hucknall Town1-0Bamber Bridge
Lancaster City1-4Hyde United
Leek Town1-2Gateshead
Marine1-0Frickley Athletic
Runcorn FC Halton3-1Barrow
Stalybridge Celtic
Crookes, Dominic 74
1-0Altrincham
Wakefield Emley4-1Colwyn Bay
Wednesday February 21, 2001
Bishop Auckland1-3Lancaster City
Tuesday February 20, 2001
Altrincham1-0Hucknall Town
Burscough
McMullen 67
1-1Stalybridge Celtic
Williamson, Matthew 38
Colwyn Bay2-4Accrington Stanley
Leek Town2-1Runcorn FC Halton
Spennymoor United0-5Frickley Athletic
Monday February 19, 2001
Hyde United4-4Barrow
Saturday February 17, 2001
Accrington Stanley4-1Hyde United
Altrincham0-2Bishop Auckland
Bamber Bridge1-1Wakefield Emley
Barrow2-0Blyth Spartans
Droylsden2-5Worksop Town
Frickley Athletic1-3Leek Town
Gateshead3-0Marine
Hucknall Town3-2Burscough
Runcorn FC Halton1-1Gainsborough Trinity
Whitby Town1-5Lancaster City
Tuesday February 13, 2001
Blyth Spartans1-1Barrow
Frickley Athletic3-3Altrincham
Stalybridge Celtic
Parr, Kevin 4
Crookes, Dominic 42
Jones, Steve 47
3-1Hyde United
Band 88
Saturday February 10, 2001
Accrington Stanley1-1Frickley Athletic
Bamber Bridge5-0Whitby Town
Burscough1-1Gainsborough Trinity
Droylsden1-1Hucknall Town
Hyde United3-1Gateshead
Lancaster City4-1Altrincham
Wakefield Emley1-1Leek Town
Worksop Town3-3Marine
Tuesday February 06, 2001
Accrington Stanley3-1Gateshead
Droylsden1-1Frickley Athletic
Hucknall Town0-2Wakefield Emley
Saturday February 03, 2001
Bishop Auckland2-2Barrow
Burscough2-1Hucknall Town
Frickley Athletic2-0Spennymoor United
Gainsborough Trinity1-1Lancaster City
Gateshead4-2Colwyn Bay
Leek Town1-1Bamber Bridge
Runcorn FC Halton3-1Droylsden
Stalybridge Celtic
Parr, Kevin 11, 53
Filson, Martin 68, 82
4-0Accrington Stanley
Saturday January 27, 2001
Altrincham1-2Worksop Town
Barrow1-0Marine
Bishop Auckland4-0Burscough
Blyth Spartans0-0Bamber Bridge
Colwyn Bay0-4Wakefield Emley
Frickley Athletic1-1Runcorn FC Halton
Gainsborough Trinity1-3Whitby Town
Hucknall Town1-2Hyde United
Lancaster City3-2Leek Town
Stalybridge Celtic
Crookes, Dominic 38
Jones, Steve 72
2-1Gateshead
Preen 29
Spennymoor United0-1Droylsden
Saturday January 20, 2001
Accrington Stanley1-1Gainsborough Trinity
Barrow1-2Runcorn FC Halton
Blyth Spartans1-1Altrincham
Wakefield Emley4-0Whitby Town
Saturday January 13, 2001
Bamber Bridge0-1Frickley Athletic
Droylsden2-1Barrow
Gateshead2-1Altrincham
Lancaster City2-0Spennymoor United
Leek Town1-0Gainsborough Trinity
Whitby Town5-1Colwyn Bay
Tuesday January 09, 2001
Stalybridge Celtic
Ward, Derek 48
McNeil, Matthew 63
Sullivan, Tony 76
3-1Runcorn FC Halton
McNally 28
Saturday January 06, 2001
Whitby Town1-1Worksop Town
Stalybridge Celtic
Sullivan, Tony 10
1-0Barrow
Runcorn FC Halton2-0Spennymoor United
Altrincham2-2Burscough
Bishop Auckland2-1Accrington Stanley
Frickley Athletic1-1Hyde United
Gainsborough Trinity1-0Colwyn Bay
Gateshead0-2Bamber Bridge
Lancaster City3-3Wakefield Emley
Leek Town0-4Blyth Spartans
Marine1-0Droylsden
Monday January 01, 2001
Altrincham3-1Frickley Athletic
Barrow2-2Lancaster City
Wakefield Emley1-0Gainsborough Trinity
Tuesday December 26, 2000
Accrington Stanley1-3Bamber Bridge
Colwyn Bay2-3Marine
Frickley Athletic1-3Wakefield Emley
Gainsborough Trinity1-1Worksop Town
Gateshead2-5Blyth Spartans
Hyde United
Yeo 45
1-2Stalybridge Celtic
Pickford, Steve 59, 66
Lancaster City1-1Barrow
Runcorn FC Halton2-0Burscough
Whitby Town0-1Droylsden
Saturday December 23, 2000
Altrincham3-1Whitby Town
Bishop Auckland5-2Bamber Bridge
Blyth Spartans3-0Runcorn FC Halton
Burscough1-2Barrow
Droylsden0-0Gateshead
Hucknall Town1-0Colwyn Bay
Lancaster City2-1Gainsborough Trinity
Leek Town3-1Spennymoor United
Marine0-1Worksop Town
Stalybridge Celtic
Sullivan, Tony 26
Jones, Steve 44
McNeil, Matthew 79
3-0Frickley Athletic
Wakefield Emley1-0Accrington Stanley
Saturday December 16, 2000
Bamber Bridge1-3Hucknall Town
Barrow1-4Bishop Auckland
Frickley Athletic1-1Droylsden
Hyde United3-3Accrington Stanley
Leek Town0-0Altrincham
Marine0-2Wakefield Emley
Runcorn FC Halton1-0Blyth Spartans
Whitby Town0-1Stalybridge Celtic
Jones, Steve 75
Saturday December 09, 2000
Accrington Stanley2-2Colwyn Bay
Altrincham3-1Marine
Burscough1-0Leek Town
Gainsborough Trinity2-0Bamber Bridge
Hucknall Town1-0Spennymoor United
Lancaster City
Haddow 41, 79
Ward 88(p)
3-2Stalybridge Celtic
Pickford, Steve 16
Jones, Steve 68
Wakefield Emley0-0Barrow
Saturday December 02, 2000
Barrow2-0Droylsden
Colwyn Bay1-1Bamber Bridge
Leek Town0-1Whitby Town
Saturday November 25, 2000
Bamber Bridge1-1Altrincham
Frickley Athletic6-2Colwyn Bay
Gainsborough Trinity2-0Barrow
Marine1-3Bishop Auckland
Runcorn FC Halton2-0Accrington Stanley
Stalybridge Celtic
McNeil, Matthew 3, 55
Jones, Steve 49
Crookes, Dominic 65
4-2Wakefield Emley
Bambrook 7
Day 25
Spennymoor United0-2Burscough
Whitby Town1-2Leek Town
Worksop Town4-3Blyth Spartans
Saturday November 18, 2000
Accrington Stanley3-0Droylsden
Bamber Bridge2-0Marine
Bishop Auckland2-0Altrincham
Burscough2-2Worksop Town
Colwyn Bay0-2Hucknall Town
Hyde United3-2Whitby Town
Gainsborough Trinity2-0Runcorn FC Halton
Lancaster City1-1Blyth Spartans
Leek Town0-2Stalybridge Celtic
Jones, Steve 66
Parr, Kevin 67
Spennymoor United0-2Wakefield Emley
Saturday November 11, 2000
Altrincham0-2Gainsborough Trinity
Barrow2-3Whitby Town
Blyth Spartans1-0Accrington Stanley
Droylsden0-3Bishop Auckland
Gateshead2-1Leek Town
Marine1-0Spennymoor United
Runcorn FC Halton1-0Colwyn Bay
Stalybridge Celtic
Jones, Steve 44
McNeil, Matthew 79
Scott, Andy 82
3-0Bamber Bridge
Saturday November 04, 2000
Hyde United2-1Marine
Wakefield Emley2-0Gateshead
Saturday October 28, 2000
Accrington Stanley1-0Spennymoor United
Bishop Auckland3-1Leek Town
Droylsden1-2Blyth Spartans
Gainsborough Trinity2-0Marine
Whitby Town1-1Bamber Bridge
Wednesday October 25, 2000
Gateshead0-1Wakefield Emley
Tuesday October 24, 2000
Accrington Stanley1-2Lancaster City
Bamber Bridge2-1Droylsden
Barrow2-3Altrincham
Gainsborough Trinity2-1Hyde United
Hucknall Town0-1Whitby Town
Marine4-1Runcorn FC Halton
Stalybridge Celtic
Parr, Kevin 45
1-0Worksop Town
Saturday October 21, 2000
Altrincham3-1Blyth Spartans
Bamber Bridge1-0Leek Town
Burscough2-1Bishop Auckland
Frickley Athletic0-2Accrington Stanley
Hucknall Town1-4Barrow
Marine1-1Gateshead
Stalybridge Celtic
McNeil, Matthew 10
Parr, Kevin 17, 82
Evans, Nigel 37, 53
Crookes, Dominic 56
Sullivan, Tony 68
7-1Gainsborough Trinity
Watts 45
Spennymoor United3-0Hyde United
Wakefield Emley2-1Droylsden
Whitby Town3-1Runcorn FC Halton
Worksop Town4-2Lancaster City
Wednesday October 18, 2000
Bishop Auckland2-1Worksop Town
Tuesday October 17, 2000
Lancaster City3-1Marine
Monday October 16, 2000
Wakefield Emley1-0Blyth Spartans
Hyde United4-2Altrincham
Saturday October 14, 2000
Altrincham5-0Spennymoor United
Blyth Spartans0-1Droylsden
Colwyn Bay3-2Worksop Town
Lancaster City3-1Runcorn FC Halton
Tuesday October 10, 2000
Worksop Town3-2Whitby Town
Spennymoor United1-6Accrington Stanley
Marine1-1Hyde United
Frickley Athletic2-2Gainsborough Trinity
Altrincham1-1Leek Town
Sunday October 08, 2000
Accrington Stanley2-1Leek Town
Blyth Spartans1-1Hucknall Town
Droylsden2-1Altrincham
Saturday October 07, 2000
Marine3-5Burscough
Gateshead5-0Frickley Athletic
Friday October 06, 2000
Barrow3-1Bamber Bridge
Bishop Auckland2-1Whitby Town
Stalybridge Celtic
Bauress, Gary 2(p)
Parr, Kevin 13, 44
McNeil, Matthew 59, 67
5-0Lancaster City
Wakefield Emley5-3Worksop Town
Wednesday October 04, 2000
Bishop Auckland0-1Gateshead
Tuesday October 03, 2000
Altrincham0-0Stalybridge Celtic
Blyth Spartans0-1Spennymoor United
Colwyn Bay3-2Droylsden
Frickley Athletic1-2Hucknall Town
Whitby Town0-1Wakefield Emley
Wednesday September 27, 2000
Gateshead1-2Barrow
Bishop Auckland1-0Blyth Spartans
Tuesday September 26, 2000
Burscough0-0Accrington Stanley
Droylsden4-0Gainsborough Trinity
Hucknall Town
Cooke 51
Brown 87
2-2Stalybridge Celtic
Crookes, Dominic 56
Jones, Steve 75
Lancaster City3-2Bamber Bridge
Runcorn FC Halton0-2Altrincham
Whitby Town3-3Spennymoor United
Worksop Town12-0Frickley Athletic
Monday September 25, 2000
Wakefield Emley3-2Marine
Hyde United1-1Colwyn Bay
Saturday September 23, 2000
Gainsborough Trinity0-2Gateshead
Frickley Athletic0-1Marine
Colwyn Bay1-0Blyth Spartans
Accrington Stanley
Ceraolo 88
1-4Stalybridge Celtic
Sullivan, Tony 6, 12, 60
Bauress, Gary 54(p)
Hyde United1-1Bishop Auckland
Lancaster City0-2Droylsden
Leek Town0-1Wakefield Emley
Runcorn FC Halton2-1Hucknall Town
Spennymoor United0-4Altrincham
Whitby Town0-2Burscough
Worksop Town4-2Barrow
Tuesday September 19, 2000
Accrington Stanley3-1Bishop Auckland
Frickley Athletic1-5Worksop Town
Gainsborough Trinity3-2Wakefield Emley
Marine1-1Lancaster City
Colwyn Bay4-1Burscough
Spennymoor United1-4Gateshead
Saturday September 16, 2000
Bishop Auckland3-1Gainsborough Trinity
Blyth Spartans0-2Whitby Town
Burscough4-1Spennymoor United
Gateshead5-1Runcorn FC Halton
Hucknall Town2-0Accrington Stanley
Hyde United0-0Frickley Athletic
Leek Town2-2Marine
Wakefield Emley1-0Lancaster City
Worksop Town1-2Altrincham
Wednesday September 13, 2000
Bishop Auckland2-0Frickley Athletic
Tuesday September 12, 2000
Altrincham3-0Colwyn Bay
Burscough1-3Marine
Gainsborough Trinity0-0Stalybridge Celtic
Lancaster City1-1Accrington Stanley
Runcorn FC Halton2-3Bamber Bridge
Spennymoor United1-2Blyth Spartans
Monday September 11, 2000
Wakefield Emley0-0Hucknall Town
Hyde United1-3Worksop Town
Saturday September 09, 2000
Barrow1-0Hyde United
Bamber Bridge2-0Gainsborough Trinity
Altrincham0-2Wakefield Emley
Accrington Stanley3-4Worksop Town
Blyth Spartans0-0Leek Town
Colwyn Bay2-2Gateshead
Droylsden4-1Spennymoor United
Frickley Athletic1-0Burscough
Hucknall Town3-1Lancaster City
Marine4-1Whitby Town
Stalybridge Celtic
McNeil, Matthew 53
Bauress, Gary 79
2-0Bishop Auckland
Wednesday September 06, 2000
Bishop Auckland1-3Wakefield Emley
Gateshead4-0Spennymoor United
Tuesday September 05, 2000
Accrington Stanley2-1Runcorn FC Halton
Bamber Bridge1-4Lancaster City
Barrow2-2Burscough
Colwyn Bay2-1Hyde United
Hucknall Town1-0Gainsborough Trinity
Marine0-4Altrincham
Stalybridge Celtic
Evans, Nigel 48
Sullivan, Tony 49, 86
McNeil, Matthew 66
4-1Droylsden
Warner 89
Whitby Town1-0Blyth Spartans
Worksop Town3-1Leek Town
Saturday September 02, 2000
Bishop Auckland1-1Marine
Burscough3-1Blyth Spartans
Gainsborough Trinity0-1Droylsden
Gateshead
Bowey 1
Thompson 90
2-2Stalybridge Celtic
McNeil, Matthew 6
Parr, Kevin 71
Hyde United5-1Hucknall Town
Lancaster City2-0Worksop Town
Leek Town2-1Barrow
Runcorn FC Halton2-1Frickley Athletic
Spennymoor United1-1Colwyn Bay
Wakefield Emley1-0Bamber Bridge
Whitby Town0-0Accrington Stanley
Monday August 28, 2000
Burscough3-0Bamber Bridge
Blyth Spartans2-1Gateshead
Barrow3-0Accrington Stanley
Altrincham3-1Lancaster City
Colwyn Bay2-2Runcorn FC Halton
Droylsden2-4Hyde United
Frickley Athletic0-1Bishop Auckland
Leek Town0-0Hucknall Town
Stalybridge Celtic
Sullivan, Tony 27
1-1Whitby Town
Ludlow 80
Wakefield Emley3-3Spennymoor United
Worksop Town1-1Gainsborough Trinity
Saturday August 26, 2000
Hucknall Town3-1Frickley Athletic
Gainsborough Trinity2-1Burscough
Bamber Bridge3-4Colwyn Bay
Accrington Stanley3-1Wakefield Emley
Worksop Town5-0Droylsden
Hyde United6-2Blyth Spartans
Lancaster City2-0Gateshead
Marine0-3Stalybridge Celtic
Sullivan, Tony 10, 76
Jones, Steve 49
Runcorn FC Halton0-1Leek Town
Spennymoor United2-3Barrow
Whitby Town2-2Altrincham
Tuesday August 22, 2000
Bamber Bridge1-2Barrow
Blyth Spartans1-2Bishop Auckland
Droylsden1-0Colwyn Bay
Gainsborough Trinity2-2Frickley Athletic
Hucknall Town1-1Worksop Town
Accrington Stanley2-1Altrincham
Spennymoor United1-2Whitby Town
Runcorn FC Halton2-2Marine
Lancaster City5-2Burscough
Monday August 21, 2000
Hyde United2-1Leek Town
Saturday August 19, 2000
Barrow1-3Wakefield Emley
Blyth Spartans1-0Gainsborough Trinity
Burscough1-0Hyde United
Colwyn Bay3-3Bishop Auckland
Droylsden1-3Whitby Town
Leek Town0-2Accrington Stanley
Marine1-1Hucknall Town
Stalybridge Celtic
Parr, Kevin 6, 40
Jones, Steve 82
3-2Spennymoor United
Jones, Steve 67
Bowes 70
Worksop Town1-1Runcorn FC Halton
Altrincham3-2Gateshead
Frickley Athletic1-2Bamber Bridge
Sponsors
Site Sponsor
SBAT Sports Betting - Official Site Sponsors of Stalybridge Celtic
Site Sponsor
GTS of Mossley - Steam Cleanrers - Official Site Sponsors of Stalybridge Celtic
Official Betting Partner